BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ledai su medumi ir riešutais

Aš taip stipriai mėgstu ledus, kad…. negi nusispjaunu į savo alergiją graikiniams riešutams.

Konditerijai esu kiek abejingesnė, mat į ją man be proto patinka žiūrėti ) O kai tu kažkuom geriesi ir sakai ‘pažiūrėk, kaip skaniai atrodo’ visi visada įsitikinę, kad tu tuoj pat nori tai suvalgyti.

Net ir iškepus kažką man visada užtenka tiktai paragavimo, toliau viską galiu atiduoti. Gyvenu kaip tas žmogus, kuriam svarbiausia ne pavalgyti/pasmaližiauti, bet paragauti.

Bet ledams aš esu labai neabejinga. Netgi dabar, pavalgius ledų, kurių receptą jums netrukus pateiksiu, kurį laiką jaučiau kaip liežuvis tarsi ištinsta, ir skaudžiai dilgčioja visą burną. Kalti graikiniai riešutai. Bet….su jais taip gerai )

O dabar, kaip tie ledai skoniu. Karameliniai graikiniai riešutai, tikrai duoda nuostabią gaidą šiems ledams. Bet medus asmeniškai man, juos padarė kiek per daug saldžius. Jei ne toks saldumas, jie būtų tiesiog pasakiški. Nežinau, ar cukraus tada atsisakyti, ar medaus. O gal grietinėlės daugiau dėti, kad sušvelnintų visą skonį. Galų gale, gal būtų gelbėjęs ir riešutų likeris, kurio aš neturėjau, be to ir pačioje eigoje apie jį jau nebuvo paminėta.

Bet kokiu atveju, mieli skaitytojai, noriu, kad turėtumėte omenyje šiuos ledus.

Ledams :

  • 50 g graikinių riešutų
  • 60 g cukraus
  • 3 kiaušinių tryniai
  • 100 g medaus
  • 40 ml riešutų skonio likerio
  • 300 ml riebios grietinėlės

Riešutus pakepinti keptuvėje ant silpnos ugnies ir pašalinti lukštus. Sudėti 20 g cukraus ir kepinti maišant, kol cukrus ištirps. Masę perpilti į dubenį ir palikti sustingti. Po to suskaldyti mažais gabaliukais.

Kiaušinių trynius gerai išplakti su likusiu cukrumi. Dubenė statyti į karšto vandens vonelę. Nuolat maišant į kiaušinių masę supilti medų ( manau čia reikėtų pilti ir likerį ). Supylus iš vonelės dubenį iškelti. Maišyti kol masė atvės. Sudėti riešutų gabaliukus.

Grietinėlę išplakti iki standžių putų ir įmaišyti į kiaušinių masę. Dėti viską parai sušalti į šaldiklį.

Šaltinis : ‘Kalėdų vaišės 2005′

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras | “Ledai su medumi ir riešutais”

  1.   Jurgita rašo:

    Norėėėčiau :)

Rašyk komentarą